24 Şubat 2012 Cuma

Başlık bulmak kadar zor iş yok :)

Selam blog,

Sürekli her blog açtığımda "bu sefer daha sık yazacağım" diyorum kendi kendime. İlk yazmaya başladığımda hemen her gün yazdıgım düşünülürse bu fikrin yapılabilitesi oldukça yüksek. Yine de ilk günden burayı da bırakmış gibiyim sanki :))

Eve hala yerleşebilmiş değilim blog, kitaplarım hala kolilerde duruyor. Genel kitaplığı yerleştirmiş olmakla birlikte (ki kendisi ortalama bir odanın bir duvarını rahatlıkla kaplayacak büyüklükte) kendinimkileri bugündü yarındı derken bu zamana kadar ertelemeyi başardım. Neyse evdir bu yerleşir bir gün elbet :)

İkinci mesele, iş. İşimden bu aralar hiç memnun değilim blog. Bir yanım bırakmak isterken, diğer yanım eh gittiği yere kadar gitsin diyor. Zaten öyle diye diye 2 ayı gecirdim. Zor bir karar. Ne yapacağım bilmiyorum.

Bu aralar manevi olarak boşlukta gibiyim. Eski canlı,dinç ve ayakta duran hallerimi özledim. Bir de İstanbul'u özledim. İstanbul'daki odamı, boğazı, Ağa Kapısı'ndan Haliç'i izlemeyi, Üsküdar'ı,Kadiköy'de vitrin bakmayı, Sultanahmette lale mevsimini izlemeyi, ney dinletilerini, konserleri, Fatih'den Edirnekapı'ya yürümeyi,Eyüp Sultana gidip doyasıya ağlamayı, adaları, Bebek sahilinde turlamayı, Ortaköy'de waffle ve kumpir yemeyi, Beşiktaş'tan Ortaköy'e yürümeyi, dalgaların sesini, maviliği, deli kalabalığı.. Ve dahasını.. Öyle özledim ki.. Şu işleri yoluna koyup gitmeyi istiyorum. Ben bu şehri nasıl bırakmışım, bırakabilmişim...

4 yorum:

  1. Deli :) İstanbul'daki odam ney ? :)) Kuru dört duvarı özleyecek halim yok ya ;)

    YanıtlaSil
  2. Kızlar kesin kavgayı..Söz İstanbul'dan açılmış, hele de Üsküdar denmişken..:)Züleyha arkadaşına yorumda kelime doğrulama iğrençliğini yok etmesi konusunda yardımcı ol lütfen, bir daha yazmam yorum ona göre..:)

    YanıtlaSil
  3. Murat Mesut, ben blogu açıp bir kenara attığım için kelime dogrulama oldugunun bile farkında değildim. Haklısınız iğrenç ötesi bir şey o :) [Ayrıca neden hemen bu tehdit neden? :) Ben daha acemiyim niye az tolere etmiyorsunuz beni :)) ]

    YanıtlaSil